Test 6 darmowych aplikacji z Android Market do zarządzania plikami (TABELA i WIDEO)

Jedną z bezspornych zalet Androida (w porównaniu np. do iOS lub WP7) jest pełna kontrola nad plikami w telefonie, tablecie lub na karcie SD. Możliwości zarządzania plikami są jeszcze większe jeśli zdecydujesz się na zrootowanie swojego urządzenia. Nie dziwi fakt, że aplikacji do zarządzania plikami w Google Play jest na pęczki. Przeprowadziliśmy test 6 darmowych i ciekawych menedżerów plików. Zobacz wyniki testu w formie tabeli oraz recenzję wideo zwycięzcy – Solid Explorer.

Testowane programy to:

ASTRO File Manager – jeden z bardziej popularnych w sklepie androida menedżerów. Bogate opcje m.in. task killer, pozwala na tworzenie kopii zapasowych aplikacji przed np. sformatowaniem telefonu. Posiada wbudowaną przeglądarkę obrazów i tekstu oraz duże możliwości personalizowania wyglądu. Niestety nie posiada np. spolszczonego menu

Cena: bezpłatny  link: ASTRO

AndroZip – program polecany dla osób które chcą wycisnąć jak najwięcej wolnej przestrzeni w swoim urządzeniu. Zawiera wszystko czego można oczekiwać po tego typu aplikacji i jest stosunkowo łatwy w obsłudze.

Cena: bezpłatny,  link: AndroZip

File Manager (Menedżer Plików) – szczególnie dla początkujących użytkowników jego wielką zaletą jest minimalistyczny wygląd i intuicyjność obsługi. Aplikacja wybierana przez wszystkich tych którzy nie lubią kombajnów do wszystkiego tylko oczekują solidnego menadżera plików.

Cena: bezpłatny,  link: Menedżer Plików

Total Commander –  razem z ES File Explorer zajął niemal ex aequo miejsce na podium w naszym teście. Aplikacja godna polecenia, a dla wszystkich sentymentalnie związanych z jego windowsową wersją, bezkonkurencyjna.

Cena: bezpłatny,  link: Total Commander

ES File Explorer – trudno konkurować z tą aplikacją jeśli chodzi o popularność w markecie androida. Podobnie jak Total Commander w naszym teście otrzymała bardzo wysokie noty. W zasadzie nie ustępuje zwycięscy i zapewne wielu z was sięgnie właśnie po ten program z racji jego popularności.

Cena: bezpłatny,  link: ES File Manager

Solid Explorer – dokładny opis i funkcje omówione w wideo. Jako jedyny z testowanych posiada przydatną funkcję indeksowania plików.

Cena: bezpłatny,  link: Solid Explorer

Aby pobrać tabelkę z wynikami testu kliknij na poniższy obraz:

Menadżer plików na androida

Zobacz nasz poprzednią recenzję wideo dotyczącą 8 odtwarzaczy muzyki na Androida

Jeśli materiał ci się spodobał – daj mi znać klikając „lubię to” lub „G + 1″ (przyciski na górze pod tytułem tego wpisu). Dzięki!

Tagi dla artykułu:

  • zarzadzanie plikami android
  • android zarządzanie plikami
  • program do zarządzania plikami android
  • menadżer plików android po polsku
  • android market chomikuj pl
  • zarządzanie plikami na android