Jak na Androidzie oglądać filmy online?

Oglądanie filmów online to świetny sposób na zabicie nudy. Serwisy internetowe oferują szeroki wybór kanałów i treści a dostęp do nich, dzięki popularności internetu mobilnego, jest możliwy z każdego miejsca. Zobacz, czego potrzeba by oglądać filmy online na swoim tablecie lub smartfonie z Androidem.

Flash
Podstawowym narzędziem do odtwarzania dynamicznych treści w internecie jest Flash Player. Dzięki niemu obejrzymy nie tylko klipy na większości stron, ale również będziemy mogli pograć w gry online i obejrzeć animacje.

Flash Player może byc preinstalowany na niektórych urządzeniach z systemem Android. Jeżeli go brakuje należy wykonać poniższe czynności:
1. przy pomocy urządzenia z Androidem wchodzimy na dowolną stronę z treściami dynamicznymi
2. jeżeli film/grafika/gra nie wyświetlaja się poprawnie pojawi się komunikat o konieczności instalacji Flash’a
3. klikamy komunikat i postępujemy według wskazań instalatora

Po instalacji Flasha nie potrzebujemy w zasadzie żadnych dodatkowych programów do odtwarzania filmów online. Wyjątek może stanowić tutaj aplikacja YouTube.

YouTube
Jest to natywna aplikacja Google dla systemu Android, do pobrania z Google Play. Dzięki niej uzyskamy łatwy dostęp do popularnego serwisu z filmami online. Aplikacja daje możliwość łatwego wyszukiwania, katalogowania i dodawania filmów do playlist i własnego konta, zintegrowanego ze skrzynką Gmail.

Dodatkowe programy
Jeżeli oglądamy filmy online w mniej popularnym formacie – możemy również zainstalować dodatkowe narzędzie do ich odtwarzania. Do tego celu znakomicie nada się BSPlayer, obsługujący większość formatów filmowych oraz zapewniający pełny streaming wskazanych treści.

Podsumowanie
Do oglądania filmów online wystarczy nam instalacja wtyczki Flash. Dla własnej wygody możemy zainstalować również aplikację YouTube, jeżeli często używamy tego serwisu. Bardziej doświadczeni użytkownicy mogą zaś skorzystać z dodatkowych programów do odtwarzania mniej standardowych źródeł multimediów.

Tagi dla artykułu:

  • filmy online android
  • jak oglądać filmy online na androidzie
  • filmy na androida
  • filmy online na androida
  • jak oglądać filmy na androidzie
  • jak oglądać filmy na tablecie