Aplikacje na Androida dla kierowców

Android oferuje dość szeroki wybór aplikacji przydatnych dla kierowców. Przyjrzyjmy się, co z nich wybrać i do czego je stosować.

Mapy
To największa i najczęściej wykorzystywana kategoria aplikacji dla kierowców. Dostawców map jest mnóstwo a opinie użytkowników, odnośnie konkretnych produktów, są często bardzo skrajne. Przy wyborze odpowiedniej aplikacji należy zwracać szczególną uwagę na dokładność map, ich aktualność oraz przyszłe aktualizacje. Ważna jest również cena, bo programy z tej kategorii bardzo rzadko są darmowe.Przykładowe programy dostępne na Google Play: TomTom, Wisepilot

Informacje o korkach
4127093221_0646e76ec0Aplikacje z tej kategorii pomagają w unikaniu zatłoczonych skrzyżowań, miejsc wypadków oraz informują o wszelkich utrudnieniach ruchu. Korzystanie z nich szczególnie opłaca się w dużych miastach , gdzie wybbór złej drogi może doprowadzić do straty kilku kwadransów w korku.
Przykładowe programy dostępne na Google Play: korkosfera.pl mobile, droga wolna

Przepisy drogoweTego typu aplikacje obejmują zarówno Kodeks Drogowy, taryfikator mandatów, informacje o alkoholu jak i opisy znaków i symboli drogowych, obowiązujących polskich kierowców. Są niezastąpione dla osób jeżdżących zawodowo.
Przykładowe aplikacje dostepne na Google Play: Przepisy drogowe, Polskie Przepisy, Punkty karne, Taryfikator mandatów

Lokalizator samochodu
Może się zdarzyć, że w obcym mieście lub na zatłoczonym parkingu zapomnimy gdzie zaparkowaliśmy auto. Wtedy przydają się aplikacje podajace nam współrzędne GPS samochodu oraz wyznaczajace trasę, jak do niego dojść.
Przykładowe aplikacje dostepne na Google Play: FInd My Car, MyCarLocator Free

Wyszukiwacz parkingów
W zależności od miejsca docelowego może okazać się przydatne zainstalowanie aplikacji znajdujących wolne miejsca parkingowe. Problem z pozostawieniem auta jest szczególnie dotkliwy – wtedy taki program jest na wagę złota!
W zależności od rejony, w którym będziemy planowali postówj, warto znaleźć odpowiednią aplikację.
Przykładowe aplikacje dostepne na Google Play: Best Parking, Parkopedia

Pamiętajmy, że każda aplikacja może pomóc kierowcy, ale żadna nie zastąpi zdrowego rozsądku i odpowiedzialności na drodze.

Tagi dla artykułu:

  • aplikacje dla kierowców android
  • related:www chip pl/news/oprogramowanie/programy-narzedziowe/2011/09/polska-nawigacja-w-android-market nawigacja
  • antyradar na android
  • antyradary android
  • nawigacja samochodowa tablet chomikuj
  • program gps na tableta