Aplikacje na Androida dla dzieci

Urządzenia dotykowe coraz częściej wykorzystywane są do edukacji najmłodszych. Dzieci chętnie posługują się nawigacją sensoryczną i łatwiej jej się uczą niż obsługi myszki. Nic więc dziwnego, że stale wzrasta liczba deweloperów dostarczających aplikacje dla dzieci. Poniżej postaramy się podpowiedzieć, które z nich mogą być ciekawe i kreatywne dla najmłodszych.

Elektroniczne sztalugi
Znudziło się malowanie na kartkach? Czemu nie zaproponować dziecku malowania na ekranie tabletu lub smartfona? Kolorowanki, malowanki i proste programy graficzne na pewno będą atrakcyjną odmianą. Dziecko palcami jest w stanie tworzyć obrazy lub kolorować szablony, mieszać kolory i bawić się, ucząc jednocześnie obsługi najnowszej technologii.

Przykładowe aplikacje z Google Play: Kids Koloring Book, ColoringGame for Kids, Kolorowanki dla dzieci

Sreen 4 z LingLing Android Market

Gry kreatywne
Najprostsze to oczywiście memo, ale twórcy aplikacji posiadają znaczną inwencję w wymyślaniu nowych. Porównywanie cieni, odnajdywanie ukrytych w dżungli stworzeń, łączenie dźwięków z obrazkami czy zwierzęcych dzieci z ich rodzicami – to tylko wybrane przykłady. Dzięki nim mamy pewność, że dziecko spędza czas kreatywnie a forma przekazu sprzyja rozwijaniu pamięci i spostrzegawczości.
Przykładowe aplikacje z Google Play: Animals for Kids, PicsArt for Kids, Concetration for Kids

Nauka przez zabawę
Czemu nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Aplikacje do nauki rachunków czy alfabetu są równie ciekawe jak gry czy kolorowanki. Ponadto działają dużo skuteczniej niż standardowe metody nauki, pobudzając nie tylko zmysł słuchu i wzroku, ale też dotyku.
Przykładowe aplikacje z Google Play: Math for Kids, Math Practice, Nauka Alfabetu Lite

Filmy i muzyka
Jeżeli dziecko nie ma ochoty na rozrywkę aktywną, możemy zaproponować mu jego ulubioną bajkę. Na tablecie czy smartfonie będzie mogło ją obejrzeć gdziekolwiek zechce. Możemy sięgnąć również po coś zupełnie nowego korzystając z aplikacji dysponując bazami bajek czy filmów dla dzieci.
Przykładowe aplikacje z Google Play: Children TV, TV Kid, Kids songs TV

Wiele aplikacji z wymienionych powyżej jest w języku angielskim. Warto potraktować to jako atut, pozwalający przyzwyczaić dziecko do tego jezyka od najmłodszych lat.

Tagi dla artykułu:

  • gry dla dzieci na androida chomikuj
  • gry dla dzieci android chomikuj
  • androidpolska edukacyjne aplikacje dla dzieci
  • kolorowanki dla dzieci na tableta
  • aplikacje edukacyjne dla dzieci android chomikuj
  • darmowe gry dla dzieci android chomikuj